top of page
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Instagram Simge
TRAJANPROBOLD.png

Yeni iş yaşamı ile riskler azalıyor!
Kurumlar Yönetilen Hizmetleri

tercih ediyor.

Favicon.png

Kurulduğumuz günden itibaren “Yönetilen Hizmet” sunmak için hazırdık!

Yıllara dayanan tecrübemiz, bilgimiz, profesyonel, donanımlı güçlü teknik kadromuz, sağladığımız çözümlere yatırımlarımız, monitörleme merkezimiz ile güçlü temelden güvenilir yönetim sunuyoruz.

Play-Music-icon.png

Yönetilen Hizmetlere Özel Datacore'a Övgüler

Eğer günlük rutin işleri düşünmek istemiyor ve sadece sonuca odaklanmak istiyorsanız sizin için doğru çözüm Yönetilen Hizmetler olacaktır. Yönetilen Hizmetler ile ekibinizi, katma değeri olmayan günlük rutin işlerinden kurtarır onları uzmanlık alanlarına odaklamış olursunuz. Datacore kendi konusunda tecrübeli ve sertifikalı çalışanları ile 6 yıldır aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

bar.png
yedekleme.png

Yönetilen Yedekleme Hizmeti

Datacore Yönetilen Yedekleme Hizmet Çalışmalarına, yedekleme altyapınızdan başlar ortamını (yedekleme diski, yedekleme networku vs.) kontrol edip şirketinize en uygun dizaynı yapar.

Şirketinizde çalışan işletim sistemlerine, uygulamalara veya ihtiyaçlara göre lisansları belirler. Arkasından sizden gelen talepler doğrultusunda yedekleme politikalarını oluşturur. 7/24 tüm yedekleme işlemlerinizi monitör eder ve günlük rutin işlerinizi sizin yerinize yapar. Sizden gelen tüm talepleri karşılayarak, ihtiyacınız olan restore işlemlerini ve sisteme eklediğiniz yeni sunucular ve uygulamaların yedeklemelerini başlatır.

Şirket içinde tuttuğunuz yedekleme verilerinizin bir kopyasını Datacosmos altyapısına gönderip yedekleme verilerinizi ikinci güvenli bir ortamda tutabilir. Böylelikle verinizin coğrafi yedekliliğini sağlayarak hem fiziksel disk bozulmalarından , hem de doğal afetlerden kurtarmış olursunuz. Güçlü sözleşmeler ve rutin kontroller ile verilerinizi güvende sizi konforda tutar.

bar.png
felaket.png

Yönetilen Felaket Kurtarma Hizmeti

Felaket Kurtarma, bir kurumun olumsuz bir olaydan sonra faaliyette kalma yeteneğini destekleyen ilgili süreçler ve uygulamalar olarak tanımlayabiliriz. Amacı, riski sınırlamak ve beklenmedik bir kesintiden sonra olabildiğince normale yakın bir organizasyon yürütmektir. İşte Datacore sizin için tüm bu süreçleri planlar, yazılı hale getirir ve yapılacak operasyonu önceden sizin için kurgular.

Sunucularınızın veya verilerinizin, fizikselde, sanallaştırma platformunda veya cloud üzerinde olması Datacore için farketmez. Tüm sunucu ve uygulamalarınızı felaket sonrasına hazırlar.

Datacore Felaket Kurtarma Merkezleri, bulunduğunuz bölgeden farklı bölgelerde hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir datacenter ları ile anlaşmaları bulunmaktadır. Eğer bir FKM’niz var ve sadece operasyonu yönetmemizi isterseniz Datacore olarak bu konuda destek verebiliriz. Datacore varolan ortamınızdaki network ve altaypı incelemesini yaparak kaynaklanacak bir sıkıntıyı önceden farkedecek ekibe ve uygulamalara sahiptir.

Tüm ortam sizin için 7/24 monitörlenir, loglanır ve rutin olarak raporlanır. Datacore, verilerinizin en sağlıklı RPO ve en hızlı RTO ile hizmete hazır hale getirir.

bar.png
arsiv.png

Yönetilen Arşiv Hizmeti

Office365, Exchange, Lotus Domino mail ortamlarınızın journaling, arşiv ve E-Discovery edilebilmesini istiyorsanız. Datacore’un hazır hizmetlerinizden faydalanabilirsiniz.

Lisans, maintanence, depolama ve ortam güvenliği ile uğraşmanıza gerek kalmadan journal ve arşiv işlemlerinin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Gelen ve giden tüm maillerinizi arşivleyebilir böylelikle silinebilecek mailler engellenmiş olur ve yasal açıdan güvence altında olmuş olursunuz.

 

Dosya sunucularınız üzerinde hiç kullanılmayan ancak yer kaplayan dosyaların sayısını ve oranını biliyor musunuz? Bu dosyaları silmeye veya orjinal yerinden kaldırmaya korkuyor musunuz? Bir yandan da nitelikli disk alanlarında yere ihtiyacınız var ve maliyete katlanmak istemiyorsunuz.

Datacore, NAS, windows, linux ve unix işletim sistemlerinizdeki dosya sunucuları üzerinde bu analizleri yapabilir. Sizin belirlediğiniz kurallara uygun olarak kullanılmayan, erişilmeyen dosyaları yerine link bırakarak arşivlemenize imkan tanır.

Böylelikle hem nitelikli disklerin üzerindeki alanları rahatlatmış olursunuz hem de istek halinde kullanıcılarınızın erişmesine olanak tanımış olursunuz.

 

Datacore hem mail hem de dosya arşiv politikalarında sizlere destek vererek, 7/24 monitörleme ile size uygun rutin raporlamalarınızı yapabilmektedir.

bar.png
buluthizmeti.png

Bulut Yedekleme Çözümleri

Bulut Yedekleme Çözümleri, verilerinizi bulunduğu yerde korumanıza, taşımanıza, yönetmenize ve kullanmanıza olanak tanır.

Bulut Yedekleme Çözümleri ile Microsoft Azure, Office 365, Amazon AWS, Google Cloud Platform ve Oracle Cloud Infrastructure dahil en geniş bulut depolama seçeneğini destekler.

Bulut Yedekleme Çözümleri, public ve private cloud üzerinde 40'tan fazla cloud storage seçeneğini destekler.

Verilerinizi, Bulut Yedekleme Çözümleri ile Microsoft Azure Cloud’a veya Amazon AWS Cloud'a güvenli bir şekilde taşıayabilir, yedekleyebilir, yönetebilir ve geri yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

Bulut Yedekleme Çözümleri ile Office 365 üzerindeki Exchange Online verilerin periyodik yedeklerini alabilir, SMPT journaling özelliği sayesinde arşivleyebilirsiniz.

Bulut Yedekleme Çözümleri ile Office 365 üzerindeki Exchange Online, Sharepoint Online, OneDrive for Business ve Teams verilerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Bulut Yedekleme Çözümleri ile yerel Exchange sunucularınızdaki verilerinizin Office 365 Exchange Online geçişlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Bulut Yedekleme Çözümleri ile Office365 üzerindeki maillerinizin ve verileriniz KVVK uygunluğunu sağlayabilirsiniz.

Bulut Yedekleme Çözümleri, Office 365 verileriniz üzerinde proaktif veri koruması ve yüksek hızlı arama, keşif ve mevzuata uygunluğu kolaylaştırır.

bottom of page